Udany początek sezonu letniego, trzy rekordy Łęczycy

W minioną niedzielę, 10 maja, zawodnicy MKLA Łęczyca udanie zainaugurowali sezon letni podczas 1. Ogólnopolskiego Mityngu Kwalifikacyjnego ŁOZLA 2026 w Łodzi. Start obfitował w liczne rekordy życiowe i wysokie lokaty oraz trzy rekordy Łęczycy, co potwierdza bardzo dobre przygotowanie zawodników do tegorocznych zmagań. Rywalizacja przebiegała z udziałem zawodników ze wszystkich grup wiekowych – od najmłodszych kategorii U12 i U14, po starszych zawodników z kategorii U16 i U18. Padło wiele wartościowych rezultatów i trudno byłoby wymienić wszystkie – każdy z nich zasługuje na uznanie.

Już na początku zawodów znakomicie zaprezentowały się dziewczęta w skoku o tyczce. Każda z nich poprawiła swój rekord życiowy: Maja Andrysiak (2,80 m) i Uliana Maliar (2,70 m) w kategorii U18 oraz Iga Nawrocka (2,90 m) i Julia Grzegorzewska (1,70 m) w kategorii U14. Wynik 13-letniej Igi to nowy rekord Łęczycy w tej kategorii wiekowej i plasuje ją w czołówce Polski w kategorii U14. Wśród chłopców w skoku o tyczce wyróżnił się Michał Pawłowski, który uzyskał wynik 3,40 m, co również stawia go w ścisłej czołówce krajowej w kategorii U16.

W biegach płotkarskich padły kolejne dwa rekordy Łęczycy. Lena Kuzynowska (kategoria U14) w biegu na 80 m ppł. ustanowiła rekord Łęczycy i zwyciężyła z czasem 13,79 s, natomiast Alicja Szymańska zajęła w tym samym finale drugie miejsce z czasem 13,77 s. Równie dobrze poradziła sobie ich starsza koleżanka – Joanna Mysłowska, która triumfowała w biegu na 80 m ppł. w kategorii U16 i tym samy poprawiła rekord Łęczycy w swojej kategorii wiekowej. Spośród najmłodszych zawodniczek Agata Cybulska zdobyła trzecie miejsce w skoku w dal z życiówką 4,26 m w kategorii U12.

Wśród nieco starszych zawodników Adam Janicki ustanowił rekord życiowy w rzucie dyskiem (35,98 m) i zwyciężył w pchnięciu kulą z wynikiem 13,12 m. Nina Kowalska poprawiła swój rekord życiowy w rzucie oszczepem, uzyskując 34,19 m. W skoku wzwyż Marcel Boczkowski-Lesiak poprawił rekord życiowy skacząc 1.63m. Sebastian Piotrowski ustanowił dwie życiówki: na 100 m (12,29 s) oraz w skoku w dal (6,10 m). Podobnie Jakub Karolak poprawiał dwa razy rekordy życiowe: biegając 100 m w czasie 12,00 i 300 m w czasie 39,00. W skoku w dal blisko rekordów życiowych byli Marcel Voss, z wynikiem 6,43 m, oraz Hanna Szenfeld, z wynikiem 5,11 m.

Za każdym startem i wynikiem kryje się codzienna, ciężka praca – zarówno zawodników, jak i trenerów, którzy z zaangażowaniem przygotowują swoich podopiecznych do sezonu. To właśnie ta praca procentuje w postaci kolejnych życiówek i medali.

To dopiero początek sezonu – forma zawodników będzie z tygodnia na tydzień rosnąć. Kulminacją letnich zmagań będą mistrzostwa Polski w lipcu, rozgrywane dla kategorii junior młodszy, junior i młodzieżowiec, natomiast dla młodzików najważniejsza część sezonu przypada na wrzesień. Sezon letni 2026 zapowiada się obiecująco. Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników MKLA Łęczyca i z niecierpliwością czekamy na kolejne starty – bo najlepsze wyniki są jeszcze przed nami!