Rośnie forma zawodników MKLA Łęczyca.

Na zdjęciu od lewej: Jakub Żelechowski i Eryk Sewiło

Michał Boczkowski z najlepszym wynikiem w Polsce w wieloskoku.

Bardzo dobrze spisują się wieloboiści MKLA Łęczyca przygotowujący się do Halowych Mistrzostw Polski juniorów. Jakub Żelechowski na Mityngu w Aleksandrowie Łódzkim wystartował w trzech konkurencjach i we wszystkich ustanowił rekordy życiowe. W skoku wzwyż aż o 15 cm poprawił swoje życiowe osiągnięcie (1.80 m ) co dało mu trzecie miejsce, czwarty był w skoku w dal (5.91 m), i w pchnięciu kulą (11.94 m). Eryk Sewiło poprawił życiówkę w skoku w dal (5.40 m), ustanowił najlepszy wynik w sezonie w skoku wzwyż (1.65 m) ,w pchnięciu kulą 6 kg uzyskał (8.34 m).

W skoku wzwyż potwierdził wysoką dyspozycję Mikołaj Szczęsny który z wynikiem 2.05 m zajął drugą lokatę, czwarty był Szymon Pawłowski (1.75 m). Oliwia Kępska z rekordem życiowym (11.62) pewnie wygrała konkurs pchnięcia kulą U-18.

Michał Boczkowski uzyskał świetny wynik (12.42 m) w wieloskoku U-16 .To aktualnie najlepszy wynik w Polsce w tej konkurencji, do rekordu Okręgu Łódzkiego należącego do kolegi klubowego Sebastiana Antosiaka zabrakło tylko czterech centymetrów. Trzecie miejsce zajął Adam Rokita (10.72 m),czwarte Juliusz Koperski (10.24 m),piąte Dorian Zuchniewicz (9.57),szóste Jakub Przybylak (9.01 m).Wiktoria Idczak w tej samej konkurencji zajęła trzecia miejsce (9.60 m), w skoku w dal uplasowała się na czwartej pozycji z rekordem życiowym (4.55 m). Trzecie miejsce w skoku w dal mężczyzn z najlepszym wynikiem w sezonie (6.14 m) zajął Dominik Nowakowski. W konkursie pchnięcia kulą mężczyzn U-18 trzeci był Sebastian Antosiak (12.29 m) ,szósty Wiktor Buchmiller (9.96 m) Obaj ustanowili życiówki.

Na zdjęciu od lewej: Jakub Żelechowski i Eryk Sewiło
Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.