Medale i rekordy życiowe na Halowych Mistrzostwach Polski w Rzeszowie

Niezwykle udany przebieg miały dla zawodników MKLA Łęczyca odbywające się w Rzeszowie Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Najwyższą pozycję w zespole zajął Sebastian Antosiak. Utalentowany łęczycki skoczek poprawił rekord życiowy (2.01 m) i po pasjonującej walce zdobył srebrny medal w roczniku U-18. W rywalizacji U-20 bez kompleksów do rywalizacji włączył się Mikołaj Szczęsny.Tutaj także losy medali ważyły się do samego końca konkursu.Ostatecznie nasz zawodnik zdobył brązowy medal z wynikiem 2.10 m. Podkreślić należy fakt że obaj przeszli do wyższych kategorii wiekowych i byli najmłodszymi uczestnikami tych zmagań. Bardzo odważnie poczynał sobie startujący w biegu na 60 m przez płotki U-18 Hubert Woźniak  który  przeszedł eliminację z najlepszym czasem (8.20 s), i postawił się od razu w gronie pretendentów do medali. W finale na skutek lekkiej kolizji z faworytem biegu uzyskał trochę gorszy rezultat (8.27 s) i ostatecznie zajął  trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.   W siedmioboju U-18 bardzo dobry rekord życiowy (4135 pkt) ustanowił Jakub Nawrocki. Rezultat ten dał mu szóstą lokatę. W rywalizacji U-20 Eryk Sewiło zajął dziewiątą pozycję (3.610 pkt).Jakub Grabski zajął ósme miejsce w biegu na 400 m i przypieczętował rywalizację  „życiówką” (49.60 s). To bardzo dobry prognostyk przed sezonem letnim gdyż zawodnik MKLA specjalizuje się w biegu na 400 m przez płotki  i jest w tej konkurencji członkiem kadry narodowej. W skoku o tyczce waleczny rekordzista Okręgu Łódzkiego U-18 Filip Dudka  z wynikiem 3.95 m zajął szóstą pozycję co dla ambitnego zawodnika jest rezultatem zdecydowanie poniżej jego oczekiwań. Jedenaste miejsce w tej konkurencji zajął Filip Bartczak,dwunastą Szymon Pawłowski. Obaj zaliczyli 3.20 m.Bliska poprawienia rekordu życiowego rywalizacji dziewcząt U-18  była Natalia Bieniak. Ostatecznie łęczycka tyczkarka z wynikiem 2.80 m zajęła szesnastą pozycję.  Wszyscy tyczkarze także przeszli do starszego rocznika i w przyszłym roku mają bardzo realne szanse na poprawianie swoich pozycji. Dzielnie poczynał sobie biegający na 60 m przez płotki U-20 Dominik Bauer. Podopieczny trenera Roberta Kubiaka czyni systematyczne postępy co poskutkowało w tym roku awansem do finału B w którym nasz reprezentant zajął siódmą lokatę (8.57 s).  Dobrze poradziła sobie także debiutująca w tak ważnej imprezie Oliwia Kępska która w pchnięciu kulą U-18 zajęła z wynikiem (11.33 m) trzynastą pozycję.

To były pełne emocji i walki bez kompleksów Mistrzostwa Polski. Zawodnicy MKLA zaprezentowali skuteczność startową na najwyższym poziomie.

Jako Prezes Klubu i jednocześnie jeden z trenerów jestem z nich bardzo dumny.Jestem przekonany że że najlepsi już w tym sezonie mają szansę przy systematycznej pracy wystąpić w reprezentacji Polski.

Chciałbym przy okazji w imieniu naszej młodzieży serdecznie podziękować wszystkim przyjaciołom klubu za pomoc w trudnych chwilach.

Nasz udział bez waszego wsparcia w tej imprezie byłby niemożliwy.  Z niecierpliwością czekamy na lepsze czasy kiedy wzorem lat ubiegłych będziemy mogli się spotkać i klub oficjalnie będzie mógł wyrazić wdzięczność za wielkie serce które nam okazaliście. 

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.