Ekstremalne Mistrzostwa Województwa U-18 i U-20. Grad medali MKLA Łęczyca!

W ekstremalnie trudnych warunkach odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Juniorów i Juniorów Młodszych. Ze względu na porywisty wiatr, silne przelotne opady i niską temperaturą organizator zawodów, Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki podjął decyzję o odwołaniu lub przeniesieniu wielu konkurencji.

Jedną z nich był skok o tyczce którą rozegrano w hali RKS Łódź. Świetnie spisali się w nim reprezentanci MKLA Łęczyca w konkursie mężczyzn U-18. Pierwsze miejsce zajął Filip Dudka (4.22 m), drugie Szymon Pawłowski (3.32 m), trzecie Filip Bartczak (3.32 m). Coraz wyższą formę prezentuje zdobywca trzech medali Hubert Woźniak. Pewnie zwyciężył z najlepszym aktualnie wynikiem w Polsce (14,26 s) w biegu na 110 m przez płotki. Zdobył także złoty medal w skoku wzwyż (1.75 m) i srebrny w rzucie oszczepem .(43.84 m). Trudne warunki nie przeszkodziły w uzyskaniu bardzo dobrych wyników Mikołajowi Szczęsnemu który pewnie zwyciężył w skoku wzwyż (2.10 m) oraz pchnięciu kulą 6 kg w roczniku U-20 (11.61 m). Specjalizujący się w skoku wzwyż Sebastian Antosiak wystąpił tym razem w nietypowych dla siebie konkurencjach . W rzucie oszczepem U-18 zajął pierwsze miejsce (45.68 m), w pchnięciu kulą 5 kg był drugi (12.31 m). W obu konkurencjach ustanowił rekordy życiowe. Wieloboista Jakub Nawrocki zdobył srebrny medal w skoku w dal U-18 (6.10 m) i brązowy w rzucie oszczepem 32.77 m).

Drugi z łęczyckich wieloboistów Eryk Sewiło zajął trzecie miejsce w skoku o tyczce U-20 (3.32 m) oraz skoku wzwyż (1.65 m). Oliwia Kępska w pchnięciu kulą 3 kg U-18 była druga (12.05 m), czwarte miejsce zajęła Nikola Pałczyńska (9.06 m). Wiktor Buchmiller był czwarty w skoku w dal U-18 (5.62 m) i skoku wzwyż (1.60 m).

Na duże słowa uznania zasłużył startujący w dodatkowej konkurencji, wieloskoku U-16 Michał Boczkowski. Utalentowany skoczek MKLA pomimo trudnych warunków uzyskał bardzo dobry wynik (12.54 m ) .To aktualnie najlepszy rezultat w Polsce w tej konkurencji. Zmaganiom młodszego kolegi z uznaniem przyglądał się rekordzista Polski Sebastian Antosiak.

Być może do końca sezonu Michał poprawi lub zbliży do rekordowego osiągnięcia Sebastiana. Adam Rokita w tej samej konkurencji poprawił swoje osiągnięcie życiowe (10.85 m) co dało mu drugą lokatę.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.