Wielki sukces Mikołaja Szczęsnego

Mistrzostw Polski Seniorów w Suwałkach

Srebrny medal z odbywających się w Suwałkach Mistrzostw Polski Seniorów przywiózł do Łęczycy Mikołaj Szczęsny. Niespełna osiemnastoletni skoczek z Łęczycy w pierwszej próbie pokonał wysokość 2,12 m i wynikiem tym zdobył tytuł V-ce Mistrza Polski Seniorów. Tytuł mistrzowski przypadł Mateuszowi Kołodziejskiemu z Zawiszy Bydgoszcz (2.21 m), trzeci był Sebastian Moszczyński (2.12 m) Podlasie Białystok.

Poniżej swoich możliwości zaprezentował się biegający na 400 m przez płotki Jakub Grabski. Młody płotkarz doznał podczas rozgrzewki kontuzji i z wynikiem 56,13 s zajął trzynastą pozycję.

Warto podkreślić, że obaj reprezentanci Łęczycy byli najmłodszymi zawodnikami w swoich konkurencjach i jeszcze przez rok startować będą w kategorii juniorów.

Mistrzostwa te można nazwać srebrnymi dla Łęczycy. Wychowanka MKLA Łęczyca Ewa Różańska była druga w rzucie młotem (69.24 m), Robert Urbanek zajął taką samą pozycję w dysku (61.13 m).

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.