Srebro Woźniaka oraz brąz Antosiaka na Mistrzostwach Polski w Bielsku Białej.

Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (U-18) w Białymstoku

Doskonale spisali się zawodnicy MKLA Łęczyca na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (U-18) w Białymstoku. Hubert Woźniak w imponującym stylu zdobył srebrny medal w biegu na 110 metrów przez płotki. W finale po zaciętym pojedynku minimalnie uległ Jakubowi Zacharze z MULKS Juvenia Głuchołazy (14.10 s), trzeci był Krzysztof Korzeniowski TS. Wieliczanka Wieliczka (14.89 s). Reprezentant Łęczycy przebiegł dystans w świetnym czasie (14.14 s) wypełniając normę na pierwszą klasę sportową. Rezultat ten daje mu przepustkę do Kadry Narodowej.

Dużą niespodziankę sprawił brązowy medalista w skoku wzwyż (1.96 m) Sebastian Antosiak. Zawodnik na zgrupowaniu Kadry Województwa Łódzkiego w Karpaczu uległ wypadkowi i doznał bardzo poważnej kontuzji. Jego udział w konkursie jeszcze w dniu startu stał pod dużym znakiem zapytania. Jak przystało na reprezentanta Polski mimo problemów stanął do rywalizacji i niespodziewanie zdobył brązowy medal.

Wysoką formą popisała się startująca w pchnięciu kulą Oliwia Kępska. Utalentowana miotaczka MKLA trzykrotnie w finale poprawiała rekord życiowy i rezultatem 12.83 m uplasowała się na szóstej pozycji wyprzedzając kilka wyżej sklasyfikowanych dziewcząt. Była także szesnasta w rzucie dyskiem (31.31 m).

Filip Dudka zajął dziewiąte miejsce w skoku o tyczce (4.00 m), Szymon Pawłowski był czternasty (3,00 m), w skoku wzwyż zajął piętnastą pozycję (1.72 m).

Jakub Nawrocki ukończył dziesięciobój na trzynastej pozycji (3.975 pkt).

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.