MKLA Łęczyca z dwoma medalami Mistrzostw Polski

Halowe Mistrzostwa Polski w Rzeszowie

Na odbywających się w dniach 10-12.02.2023 r. Halowych Mistrzostwach Polski w Rzeszowie, nasi lekkoatleci zdobyli dwa medale.

Złoto dla klubu w skoku wzwyż zdobył wychowanek trenera Mirosława Andrysiaka, Mikołaj Szczęsny skacząc najwyżej w tym sezonie 210 cm.

Drugim medalistą jest Filip Dudka podopieczny trenera Roberta Kubiaka, który po zaciętym konkursie zdobył brązowy medal, wyrównując rekord życiowy 4,20 m w skoku o tyczce.

Bardzo dobrze wystartowali pozostali nasi zawodnicy, Hubert Woźniak był piąty w finale biegu przez płotki i w tym samym finale biegł jego kolega Dominik Bauer, który uplasował się na miejscu ósmym. Z bardzo walecznej strony pokazał się nam nasz jedyny wieloboista Jakub Nawrocki, który po siedmiu konkurencjach znalazł się na siódmej pozycji ustanawiając rekord życiowy 4156 punktów.

Miejsce w finale wywalczyła sobie nasza miotaczka Oliwia Kępska, pchając kulę na odległość 12.72 m. Nasz drugi skoczek wzwyż Szymon Pawłowski zakończył konkurs skoku wzwyż na ósmym miejscu.