Medale na Halowych Mistrzostwach Województwa w SpaleZdjęcia 

MKLA Łęczyca w Spale

20-21.01.2024 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa U-12, U-14 i U-16 w Spale, w których nasza reprezentacja MKLA Łęczyca zdobyła łącznie 15 medali. Najlepszym młodzikiem w naszym składzie okazał się Miłosz Dudka, który zdobył dwa złote medale: w biegu na 60 m przez plotki z wynikiem 9,30 s oraz w skoku wzwyż 180 cm, co daje mu trzeci wynik w tabelach PZLA.

Ponadto rewelacyjnie zaprezentowała się nasza łęczycka tyczka, zdobywając pełne podium wśród dziewcząt: Uliana Maliar, Maja Andrysiak i Zuzanna Andrysiak. Drugi wśród chłopców był Filip Suski, skacząc na wysokość 3,7 m.

Mamy również nowy rekord Łęczycy, ustanowiony przez naszego najlepszego płotkarza Huberta Woźniaka, który osiągnął wynik 8,08 s, co daje mu czwarty wynik w tabelach PZLA i umacnia go w walce o złoty medal Halowych Mistrzostw Polski, które odbędą się już za dwa tygodnie we Wrocławiu.

Wysoki poziom skoku wzwyż zaprezentował również Mikołaj Szczęsny. Ustanowił rekord sezonu SB 2,11 m i wskakuje na pierwsze miejsce tabel ogólnopolskich Open.

Wyniki:

Uliana Maliar – I miejsce: 2,50 m skok o tyczce.
Maja Andrysiak – II miejsce: 2,40 m skok o tyczce.
Zuzanna Andrysiak – III miejsce.
Lena Sobczak – II miejsce: skok wzwyż.
Iga Nawrocka – III miejsce: skok wzwyż.

Miłosz Dudka – I miejsce: 180 cm skok wzwyż, I miejsce: 60 m przez płotki 9,30 s.
Filip Suski – II miejsce: 3,70 m skok o tyczce.
Hubert Woźniak – 60 m przez płotki 8,08 s (czwarty wynik w tabelach PZLA).
Mikołaj Szczęsny – 211 cm m skok wzwyż (I miejsce w ogólnopolskich tabelach Open).

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas przeglądania. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.